Jak przygotować się do wizyty?

Rady

Jak przygotować się do wizyty?

Co zabrać ze sobą na wizytę?

Przygotuj 3-dniowy schemat żywienia, obrazujący Twój prawdziwy sposób żywienia w ciągu dnia (dokładnie zapisuj wszystko co zjadasz oraz co wypijasz przez całą dobę). Dzięki temu, już podczas pierwszego spotkania będziemy w stanie zauważyć pozytywne nawyki żywieniowe, a także wprowadzać korekty, które zbliżą do osiągnięcia celu. 

Jeśli posiadasz, to przynieś ze sobą wyniki badań. Wyniki badań pomagają nam ocenić, jak dieta wpływa na Twój organizm oraz ułożyć maksymalnie spersonalizowaną, zbilansowaną dietę.

Podstawowe badania to na przykład:

  • morfologia,
  • glukoza na czczo (z krwi żylnej, nie włośniczkowej),
  • lipidogram: cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy.

Przydatne bywają również:

  • próby wątrobowe: AspAT, ALAT, GGTP,
  • TSH,
  • kwas moczowy,
  • wit. D3.

Jeśli w ostatnim czasie wykonywałeś badania krwi, moczu lub inne, związane z aktualnym stanem zdrowia – zabierz je ze sobą, to ułatwi nam współpracę.

Jeśli cierpisz na konkretne dolegliwości lub choroby – przynieś ze sobą opakowania i ulotki przyjmowanych leków i suplementów.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Trwa ok 60 min.

Składa się z trzech etapów:

1. Ocena sposobu żywienia:
Przez ten czas zbieramy bardzo szczegółowy wywiad dotyczący stanu zdrowia, stylu życia, zwyczajów żywieniowych, preferencji kulinarnych, etc. Dzięki temu możemy opracować indywidualny plan żywieniowy, który w sposób najłatwiejszy, najbezpieczniejszy i najbardziej trwały pozwoli na osiągnięcie założonych celów.

2. Ocena stanu odżywienia
W tej części odbywa się pomiar wzrostu, obwodów oraz badanie składu ciała za pomocą metody bioimpedancji na urządzeniu In Body, a następnie interpretacja danych w oparciu o przeprowadzoną ocenę sposobu żywienia. Więcej o tej metodzie badania oraz o tym, jak się do takiego badania przygotować przeczytasz TUTAJ.

3. Podsumowanie:

Zebranie i podsumowanie informacji z oceny sposobu żywienia i oceny stanu odżywienia. Jest to czas, kiedy dajemy podstawowe wskazówki dla pacjenta i proponujemy rozwiązania dopasowane indywidualnie do jego potrzeb i zasobów.


WAŻNE!
– na pierwszej wizycie nie otrzymasz planu żywieniowego! W naszej poradni przygotowujemy jadłospisy dopasowane indywidualnie, w związku z tym, potrzebujemy czasu na jego przygotowanie – to właśnie za to nam płacisz:) Każdy przygotowany przez nas jadłospis jest starannie przemyślany, a indywidualne i profesjonalne podejście do pacjenta wymaga spędzenia kilku godzin nad tym, by jadłospis został odpowiednio skomponowany. Jest on zatem do odebrania w przeciągu 5-7 dni roboczych po wizycie lub zostaje wysłany drogą mailową lub pocztą tradycyjną.

Jak wygląda wizyta kontrolna?

Zwykle trwa ok 30 minut.

Składa się z 3 etapów:

1. Ocena stanu odżywienia

W tym czasie wykonujemy analizę składu oraz pomiary antropometryczne konieczne do oceny, czy zaplanowany jadłospis przynosi oczekiwane skutki.

2. Sekcja Q&A – pytań i odpowiedzi

Jest to czas, kiedy możesz zadać pytania dotyczące jadłospisu, zaproponować ewentualne zmiany, które ułatwiłyby Ci jego stosowanie na co dzień, a do których my możemy się wtedy odnieść.

3. Wytyczanie celów na najbliższy czas

Po podsumowaniu tego na jakim etapie jesteś, wytyczamy kolejne kroki, które zbliżają Cię do wprowadzenia zdrowych nawyków już na całe życie, a nie tylko na kilka miesięcy. 🙂

Wróć na górę