Jak przygotować się do wizyty?

Paulina Szady Dietetyk PS Zdrowie

 

Co zabrać ze sobą na wizytę?
 1. Przygotuj 2-3-dniowy schemat żywienia, obrazujący Twój prawdziwy sposób żywienia w ciągu dnia (dokładnie zapisuj wszystko co zjadasz oraz co wypijasz przez całą dobę). Dzięki temu, już podczas pierwszego spotkania będę w stanie zauważyć pozytywne nawyki żywieniowe, a także wprowadzać korekty, które zbliżą do osiągnięcia celu. Pobierz dziennik
 2. Przynieś ze wyniki badań. Wyniki, które są potrzebne do ułożenia indywidualnej, zbilansowanej diety to:
  * morfologia,
  * glukoza na czczo (z krwi żylnej, nie włośniczkowej),
  * lipidogram: cholesterol całkowity, HDL, LDL, trójglicerydy,
  * próby wątrobowe: AspAT, ALAT,
  * TSH,
  * kwas moczowy,
  * wit. D3 (opcjonalnie).
  Jeśli w ostatnim czasie wykonywałeś badania krwi, moczu lub inne, związane z aktualnym stanem zdrowia – zabierz je ze sobą, to ułatwi nam współpracę.
 3. Jeśli cierpisz na konkretne dolegliwości lub choroby – przynieś ze sobą opakowania i ulotki przyjmowanych leków i suplementów.

 

Jak wygląda pierwsza wizyta?
 1. Trwa 1 godzinę.
 2. Przez ten czas zbieram bardzo szczegółowy wywiad dotyczący stanu zdrowia, stylu zycia, zwyczajów żywieniowych, preferencji kulinarnych, etc. Dzięki temu mogę opracować indywidualny plan żywieniowy, który w sposób najłatwiejszy, najbezpieczniejszy i najbardziej trwały pozwoli na osiągnięcie założonych celów.
 3. W tym czasie sprawdzam masę ciała oraz dokonuje pomiaru obwodów, a także analizuję skład ciała za pomocą bioimpedancji elektrycznej. Więcej o tej metodzie badania oraz o tym, jak się do takiego badania przygotować przeczytasz TUTAJ.
 4. Bardzo ważne – na pierwszej wizycie nie otrzymasz planu żywieniowego! Każdy przygotowany przeze mnie jadłospis jest starannie przemyślany, a indywidualne i profesjonalne podejście do pacjenta wymaga spędzenia kilku godzin nad tym, by jadłospis został odpowiednio skomponowany. Jest on zatem do odebrania w przeciągu 3-4 dni po wizycie lub zostaje wysłany drogą mailową lub pocztą tradycyjną.

 

Jak wyglądają wizyty kontrolne?
 1. Zwykle trwają 30 minut.
 2. W tym czasie wykonuję pomiary, które powiedzą o efektach stosowanego przez Ciebie planu żywieniowego.
 3. Omawiamy zaprojektowany dla Ciebie jadłospis i, jeśli to konieczne, wprowadzam w nim ewentualne zmiany tak, aby był jeszcze przyjemnieszy w stosowaniu.
 4. Po osiągnięciu zamierzonego celu terapii otrzymasz dodatkowo dokładne wskazówki żywieniowe, które pomogą Ci utrzymać rezultaty diety!

 

Umów się na spotkanie z dietetykiem.