O mnie

Paulina Szady Dietetyk PS Zdrowie

 

Jestem pewna, że najlepsza dieta to ta, o której nawet nie wiemy, że ją stosujemy.

Nie jestem też entuzjastką chwilowych zrywów i wywracania swoich nawyków żywieniowych do góry nogami. W mojej praktyce zauważyłam, że znacznie lepsze rezultaty daje stopniowe wprowadzanie zmian połączone z edukacją żywieniową.
Ukończyłam studia na wydziale medycznym na kierunku Dietetyka o specjalności Poradnictwo dietetyczne. To wykształcenie potwierdza moje kompetencje jako specjalisty do spraw żywienia.
Jestem także magistrem pedagogiki oraz arteterapeutą, co potwierdza moje kompetencje w zakresie prowadzenia edukacji zdrowotnej. Wykształcenie to daje mi również umiejętności z zakresu psychodietetyki, wzbudzania i utrzymywania motywacji do zmian.
Zostałam wybrana do grona edukatorów żywieniowych Programu Zdrowo Jemy, Zdrowo Rośniemy, co wiązało się z setkami godzin szkoleń z zakresu dietetyki pediatrycznej, oceny jadłospisów oraz prowadzenia warsztatów z zakresu dietetyki i  żywienia. Dzięki temu Programowi mogę prowadzić edukację żywieniową w placówkach opieki nad dzieckiem, takimi jak żłobki i przedszkola i jednocześnie pogłębić wiedzę dotyczącą problemów takich placówek, co daje mi unikalne doświadczenie.
Od dwóch lat pracuję również w Katedrze Zdrowia Publicznego, Dietetyki i Chorób Cywilizacyjnych WSIZ jako nauczyciel akademicki na kierunku Dietetyka. Środowisko akademickie inspiruje do ustawicznego poszerzania wiedzy, a także stałego jej uaktualniania. Współpracując z Uczelnią mam także możliwość prowadzenia zajęć o tematyce żywieniowej dla uczniów szkół partnerskich na terenie całego Podkarpacia.
Swoje zamiłowanie do warsztatów i edukacji zdrowotnej mogę realizować również w Rzeszowskiej Akademii Inspiracji, której jestem trenerem. To innowacyjny projekt edukacyjny, którego istotą jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwijaniu pasji, umiejętności podejmowania decyzji oraz logicznego i analitycznego myślenia. To fantastyczne doświadczenie, obserwować jak dzieci i młodzież pogłębiają umiejętności: współpracy w zespole oraz oryginalnego i twórczego rozwiązywania problemów.

Chciałabym zarażać pasją do samodzielnego przygotowywania posiłków i czerpania z tego radości. Ale przede wszystkim wpływać na znaczną poprawę zdrowia moich pacjentów.

 

mgr Paulina Szady – Dietetyk Rzeszów
Więcej informacji na moim blogu: www.pszdrowie.pl/blog oraz fanpage’u: www.facebook.com/pszdrowie